30 Νοε 2012

ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ - ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΟΣ 1-2. Η ΔΟΞΑ ΣΤΟΥΣ 8 ΤΟΥ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΠΣΑ 2012-13

Μεγάλο ματς την Τετάρτη 28-11-2012 στο γήπεδο του Ηφαίστου σε ένα αγώνα νοκ αουτ με έπαθλο την πρόκριση στους 8 του Κυπέλλου ΕΠΣΑ. Η πολύ καλή ομάδα του Ηφαίστου προηγήθηκε με ένα πολύ όμορφο σε εκτέλεση γκολ και το πρώτο ημίχρονο έληξε με σκορ 1-0 για τους γηπεδούχους. Στην επανάληψη ο Λουσαράκης νωρίς έκανε το 1-1. Αυτό ήταν και το σκορ της κανονικής διάρκειας του αγώνα. Η Δόξα έπαιζε από το 60ο λεπτό περίπου με δέκα παίχτες λόγω αποβολής του Ταμπουράκη. Στη παράταση μια γκολάρα του Μπάμπη Παπανδρέου έστειλε τη ομάδα μας στους 8 του κυπέλλου. Καλή συνέχεια παιδιά.
Η φιλοξενία των ανθρώπων του Ηφαίστου ήταν άψογη και αντάξια της ιστορίας της ομάδος τους.