10 Μαΐ 2012

ΔΟΞΑ ΒΥΡΩΝΑ - ΦΟΙΒΟΣ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 1-1. (5-4) ΣΤΑ ΠΕΝΑΛΤΙ ΚΑΙ ΠΡΟΚΡΙΣΗ ΣΤΟ ΤΕΛΙΚΟ ΤΟΥ AFC PREMIER 2011-12

Μορφή του αγώνα που έγινε στο γήπεδο των Τραχώνων ο τερματοφύλακας Λευτέρης Αργυρός που έκανε καταπληκτική εμφάνιση στον αγώνα και στη διαδικασία των πεναλτι έπιασε τρία! Άριστη εμφάνιση έκανε και ο τερματοφύλακας του Φοίβου που κράτησε την ομάδα του ζωντανή στη διάρκεια του κανονικού αγώνα.
Δυνατό, αλλά σε αθλητικά πλαίσια παιχνίδι, από τους ποδοσφαιριστές των δυο ομάδων. Το τέρμα της Δόξας στο δευτερο ημίχρονο ο Δημήτρης Παπαρούνης από μπαλιά του Ρόπα Ισοφάριση για τον Φοίβο δυο λεπτά πριν τη λήξη μετά απο μια όμορφη κομπίνα των παικτών του  σε κερδισμένο φάουλ.
Στη διαδικασία των πέναλτι η ψυχραιμία των παιδιών της Δόξας και η κλάση του Αργυρού έδωσαν τη πρόκριση στην ομάδα μας.
Στο τελικό αντίπαλος θα είναι η ομάδα της ιστορικής Προοδευτικής.

ΠΡΟΣΟΧΗ: ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ ΣΤΙΣ 5 ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΣΤΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΒΥΡΩΝΑ ΘΑ ΓΙΝΕΙ ΦΙΛΙΚΟΣ ΑΓΩΝΑΣ ΜΕΤΑΞΥ ΤΗΣ ΔΟΞΑΣ ΚΑΙ ΤΗΣ ΔΑΦΝΗΣ ΑΝΔΡΑΒΙΔΑΣ (την ομάδα που ξεκίνησε ο Στάθης Καραλάγας) ΠΟΥ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΜΑΤΣ ΤΟΥ ΚΑΡΑΛΑΓΑ. ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΟΛΟΙ ΕΚΕΙ!